8 травня відповідно до Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» відзначають День пам’яті та примирення. Офіційне гасло пам’ятних заходів – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».
Ці слова актуальні і сьогодні. Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Сьогодні намагається знищити нашу країну путінська Росія. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Мужність Збройних Сил України є запорукою існування держави.
Нелегкі часи проживає наша Батьківщина. На наших очах твориться історія, яку слід пам’ятати. Ми ніколи не забудемо наші міста-герої, які мужньо тримають оборону. Ми ніколи не забудемо тих звірств, які скоїли окупанти. Ми ніколи не забудемо той ранок 24-го лютого, коли кожен українець прокинувся у страху…
Війна зміцнила наш народ. Віримо, що зовсім скоро ми будемо жити під мирним українським небом і звідусіль лунатиме: «Слава Україні! Героям Слава!»
![](http://college-lnuvmbt.kl.com.ua/wp-content/uploads/2022/05/i75-articleimage-125767-910862-ZchxcBeF-1024x768.jpg)