21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, що пов’язано з початком протестів на Євромайдані 2013 року. Того дня в Києві розпочалася акція проти рішення уряду прийняти підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Спочатку протестувало кілька сотень людей, але до 24 листопада їх стало понад сто тисяч. Після закликів до відставки уряду 30 листопада відбувся кривий розгін протестувальників. 18-20 лютого 2014 року під час сутичок загинули понад 100 осіб, які стали Героями Небесної сотні.
Герої Майдану спричинили певний зсув у свідомості: українці зрозуміли, що мають пантеон своїх – національних – героїв, що сучасні герої не повинні лишатися невідомими та що героями можуть бути не лише загиблі, а й ті, хто не зраджує себе та чинить спротив ворогові.
Події на майдані Незалежності ніби «розбудили» людей. Українці стали героями, які показали світові, що за свободу, гідність та права людини варто боротися до останнього. Ці події змінили свідомість нації, сприяли формуванню нової громадянської ідентичності, об’єднуючи людей різних регіонів і поглядів навколо спільної мети — європейського майбутнього для України. Майдан став символом непокори, сили духу і єдності, який заклав фундамент для подальших змін у суспільстві та державі.
Саме з Майдану пішли боронити східні українські землі перші добровольчі підрозділи у 2014 році. У лавах ЗСУ б’ються й сьогодні майданівці. Чимало з тих, хто пройшов вогонь Майдану, на жаль, загинули, захищаючи Донецьк, Маріуполь, Київ, Харків, Чернігів, інші українські міста й села…
Студенти Рожищенського фахового коледжу підготували онлайн-захід «Я бачив гідність…». Метою заходу є вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Майдан має велику цінність для майбутнього України та значення цих подій для формування сучасної нації.
Пам’ятаймо про Майдан!